AKTUÁLNÍ NABÍDKA PROGRAMŮ září 2022 - červen 2023

Programy lze financovat z dotací MŠMT a EU. V době pandemie jsou se školami sjednávány individuální podmínky programů s ohledem na aktuální platná karanténní opatření. 

V případě zájmu o objednání programu nás kontaktujte:

Veronika Voldřichová: 603 726 737
e-mail: veronika.voldrichova@ornita.cz

1. program ,,KUR DOMÁCÍ - od pravěku k dnešku"

Myslíte, že je slepice jeden z nejhloupějších ptáků na světě? Přednáškový cyklus „O slepicích a vejcích“ představuje nejhojnějšího zástupce hrabavých – kura domácího a ukazuje, že slepice jsou všechno, jen ne hloupé. Žáci se dozvědí, jak umí slepice využívat svoji inteligenci k předstírání a manipulaci nebo co znamená „přenos vyladění“ a jak je důležitý pro fungování hejna. Podíváme se, jak slepice chovat, jaký vybrat kurník a co slepicím zajistit, aby byly zdravé a spokojené a měly naplněné všechny přirozené potřeby pro slepičí život. Program doprovází ukázky živých ochočených jedinců.

2. program ,,PTAČÍ BUDKY'' - projektový den ve škole - se společnou výrobou budek

Jak zvýšit hnízdní možnosti pro ptáky v městských parcích a zahradách? Můžeme vyvěsit hnízdní budky! 
Program představuje žákům vybrané ptačí druhy, které hnízdí ve stromových dutinách a ukazuje, jak těmto ptákům přirozené dutiny ve volné krajině stále ubývají a jak je můžeme nahradit.

K přednáškovému programu je možné připojit i následný tvořivý program s vlastnoruční výrobou ptačí budky, které si žáci sestaví z předpřipravené dřevěné stavebnice. Budky je možné vyvěsit na školním pozemku a účastníci mohou následně spolupracovat na sledování ptáků hnízdících v okolí školy.  Více...

3. program ,,PTAČÍ KRMÍTKA'' - projektový den ve škole - se společnou výrobou

Program PTAČÍ KRMÍTKA seznamuje posluchače s celou řadou ptačích druhů navštěvujících krmítka, přináší náměty a ukázky různých druhů krmítek, které je možné zakoupit v obchodě, nebo si je vlastnoručně vyrobit! Během přednášky se žáci dozvědí důležité informace jak a čím máme ptáky krmit, ale také si vyzkoušejí své nové znalosti formou poznávací hry.
K přednáškovému programu je možné připojit i následný tvořivý program s vlastnoruční výrobou ptačího krmítka z dřevěné stavebnice. Krmítka je možné instalovat ve školné zahradě, žáci je pak mohou po celý školní rok pravidelně doplňovat a tím podpořit výskyt ptáků ve školní zahradě. Více...

4. kniha ,,Ptačí zahrada''

Naučná publikace Ptačí zahrada slouží jako pomůcka pro badatele ve školách, učitele, žáky i další zájemce. Příručka shrnuje informace, jak podpořit zvýšení hnízdních možností ptáků ve školní zahradě, jak realizovat pravidelnou údržbu ptačích budek, a jak pečovat o ,,ptačí zahradu''. 

Podrobnější informace o knize naleznete ZDE.
 

Pokud Vaše škola není zaregistrovaná a máte zájem o naše programy a zasílání programových nabídek Ornity zaregistrujte Vaší školu ZDE.
 

 

Přejeme Vám úspěšný školní rok 2022/2023 ...

... a pestrou školní zahradu plnou zpěvných ptáků!

 

 

 

Sdílet