Poznej hlas ptáků

Poznáváme hlasy ptáků - internetová hra.
Hra je určena dětem i dospělým, kteří mají zájem si zábavnou formou rozšířit znalosti o přírodě a naučit se rozeznávat hlasy našich ptáků. Pro správné zobrazení a plnou funkčnost hry je třeba mít nainstalován prohlížeč Adobe Flash Player 10 a vyšší.


Spustit hru

 

Zobrazit výsledkovou listinu

1. Cíl hry
Cílem hry je správně přiřadit k obrázkům české názvy, hlasy a odborné názvy ptáků v co nejkratším čase. Hra je rozdělena do 3 „tréninkových“ úrovní a 1 „hlavní“ hry, která se nazývá PYRAMIDA.

2. Princip hry
Hráč klikne myší na libovolný název ptáka (nebo ikonu hlasu) a poté tažením přiřadí název ke správnému obrázku. Název se poté zobrazí v okénku obrázku a hráč postupuje stejným způsobem dále. Pokud hráč přiřadí název k nesprávnému obrázku, název se v obrázku nezobrazí, „vrátí“ se na původní místo a hráč musí svůj pokus opakovat. Počet nesprávných pokusů není nijak omezen. Každá úroveň je dokončena správným přiřazením všech názvů. Po zahájení nové úrovně se obrázky i názvy (ikony hlasu) zobrazí v novém náhodném uspořádání.

3. Tréninkové úrovně
Tyto úrovně jsou 3 – obrázek a český název, obrázek a hlas, obrázek a odborný název a spouštějí se kliknutím na příslušný odkaz na grafickém rozhraní domovské stránky hry. Dají se hrát nezávisle na sobě, v libovolném pořadí a slouží k tomu, aby si hráč vyzkoušel, doplnil a náležitě procvičil své znalosti předtím, než přistoupí ke hře PYRAMIDY. Časy zobrazené po dokončení tréninkové úrovně se nezaznamenávají a slouží hráči k posouzení, zda je dostatečně připraven ke zvládnutí hlavní hry.

4. Hlavní hra – PYRAMIDA
Hlavní hra se spouští kliknutím na příslušný odkaz na grafickém rozhraní hry. Skládá se 3 úrovní, které jsou shodné s úrovněmi tréninkovými, avšak nedají se hrát samostatně a nelze měnit jejich pořadí. Pro úspěšné dokončení celé hry musí hráč dokončit všechny 3 úrovně, tzn. správně určit všechny české názvy, hlasy a odborné názvy ptáků. Výsledný dosažený čas se zaznamená do celkového pořadí. Po vyhodnocení budou nejúspěšnější hráči odměněni občanským sdružením Ornita.

5. Vyhodnocení
Pořadí hráčů se zobrazí po kliknutí na výsledkovou listinu.

Zahrajte si s námi :-) neváhejte !!!

Sdílet